Crkvena opština u Cirihu eparhija Austrijsko-Švajcarska
Svetotrojični hram
Svetouspenski hram

Vesti

24.5.2014.

IZABRAN EPISKOP EPARHIJE AUSTRIJSKO-ŠVAJCARSKE

IZABRAN EPISKOP EPARHIJE AUSTRIJSKO-ŠVAJCARSKE

Na sednici Svetog Arijerejskog Sabora SPC 24. maja 2014 godine, izabran je Episkop za Eparhiju austrijsko-švajcarsku, NJegovo Preosveštenstvo, G. Andrej Ćilerdžić.

Našem novoizabranom Episkopu želimo mnoga Bogom blagoslovena leta. Ispola eti despota!

Kratka Biografija novoizabranog Episkopa G. Andreja Ćilerdžića

Episkop Andrej (Ćilerdžić) je rođen kao sin protojereja-stavrofora Dobrivoja Ćilerdžića 1961. godine u Osnabriku, Zapadna NJemačka. Osnovnu i srednju školu završio je u Diseldorfu. Zatim je završio Filozofski fakultet u Solunu i Bogoslovski fakultet u Beogradu. Kasnije je završio postdiplomske studije u Solunu i studije francuskog jezika u Bosoleju (Francuska).

Zamonašio se decembra 1986. godine u manastiru Dečani. Episkop Lavrentije ga je rukopoložio u čin jerođakona u Diseldorfu marta 1987, a episkop bački Irinej u čin jeromonaha, isto u Diseldorfu oktobra 1990. godine.

Jula 1999. godine postao je protosinđel u Eparhiji bačkoj, a avgusta 2002. godine izabran je za arhimandrita u manastiru Kovilj.

Za vikarnog episkopa remezijanskog imenovan je na redovnom majskom zasjedanju Svetog arhijerejskog sabora koje je trajalo od 16. do 27. maja 2011. godine. On je vikar patrijarha srpskog.

Sveti arhijerejski sabor Srpske pravoslavne crkve ga je na svom redovnom majskom zasjedanju 24. maja 2014. izabrao za Episkopa eparhije austrijsko-švajcarske.